BEZPIECZEŃSTWO W DRODZE DO I ZE SZKOŁY

Bardzo ważne jest w naszej szkole zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i ich edukacja, w tym zakresie. Dlatego w dniu 23.09.2021r przedszkolaki miały okazję spotkać się z policjantem z Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu.  Uczniowie klas I-III oraz IV-VIII spotkali się z policjantami w dniu 29.09. 2021r. Celem spotkań było zapoznanie dzieci
 i uczniów z zasadami ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu, szkole i w domu. Pan policjant tłumaczył dzieciom jak zachować się podczas przechodzenia przez jezdnię, w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać
o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwrócić się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Policjanci omówili, do czego służy przejście dla pieszych, którą stroną jezdni należy się poruszać (pieszo i rowerem), gdy nie ma chodnika. Przypomnieli dzieciom, że warto wyposażyć swój ubiór w elementy odblaskowe oraz uczulili na konieczność zapinania pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Maluchom przypomniano o konieczności korzystania z fotelików lub podstawek w trakcje jazdy samochodem.
  Spotkania były interesujące i pouczające, a przekazana wiedza teoretyczna z pewnością znajdzie zastosowanie w praktyce.