Depresja – porozmawiajmy o niej

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest 7 kwietnia. Jak co roku PSP w Jastrzębiu  przyłączyła się do propagowania zdrowego stylu życia, zarówno psychicznego jak i fizycznego.

W ramach działań wynikających z Programu Profilaktyki, wykonane zostało hasło Depresja- porozmawiajmy o niej, a informacje  na temat tej choroby wywieszono w gablocie szkolnej. Ponadto uczniowie na godzinach wychowawczych przygotowali zdrowe kanapki oraz sałatki, by uzmysłowić sobie i innym, że warto  zdrowo się odżywiać. Następnie 10 kwietnia podopieczni klas IV- VI zapoznali się z prezentacją multimedialną na temat depresji, jej objawów i skutków. Dowiedzieli się również o tym, w jaki sposób radzić sobie z problemami, kogo poprosić o pomoc.  Prezentacja ta została przygotowana i zaprezentowana przez p. Elżbietę Pawlak dyrektor PESS w Szydłowcu. Organizatorkami przeprowadzonych działań były  p. Magdalena Korzeniowska, p. Maria Sasal oraz p. Renata Stopa – koordynator programu.