Działania Samorządu Uczniowskiego

We wrześniu 2013 roku przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego. Spośród przedstawicieli klas IV – VI wybrano nowy zarząd Samorządu Uczniowskiego.

W październiku przedstawiciele SU dołączyli się do życzeń z okazji Dnia Edukacji Narodowej i wręczyli wszystkim pracownikom szkoły pamiątkowe dyplomy.

09.10.2013r. odbyła się uroczystość zaprzysiężenia Samorządu Uczniowskiego i Mini Samorządu Uczniowskiego.

Również w październiku S.U. przeprowadził akcję „Znicz”, w ramach której uczniowie porządkowali groby żołnierzy  oraz zapalili zebrane wcześniej znicze i złożyli kwiaty.

W związku z obchodami święta Halloween S.U. wraz z M.S.U. zorganizował dyskotekę, podczas której przeprowadzony został konkurs

na „Najstraszniejsze przebranie”.

11 listopada przedstawiciele organizacji uczniowskiej wzięli udział  w gminnych obchodach Święta Odzyskania Niepodległości.

W listopadzie Samorząd Uczniowski włączył się do organizacji dyskoteki andrzejkowej .

W grudniu odbył się konkurs plastyczny na najzabawniejszego Mikołaja.

W grudniu miała również miejsce kontynuacja akcji „Bądź przyjacielem zwierząt”, w ramach której uczniowie zorganizowali zbiórkę artykułów żywnościowych, misek, koców oraz pieniędzy na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Radomiu pod hasłem „Złotóweczka dla pieseczka”. Ponadto zorganizowano sprzedaż ciast, z której dochód został przeznaczony na zakup karmy dla zwierząt ze schroniska. Samorządy Uczniowskie z PSP

w Jastrzębiu kontynuowały zainicjowaną przez nich w zeszłym roku szkolną akcję „Szlachetna Paczka” polegającą na zbiórce żywności oraz artykułów szkolnych i zabawek dla rodzin uczniów z naszej szkoły. W styczniu S.U. wspólnie z M.S.U. przeprowadził sprzedaż ciast, z której dochód został przeznaczony na pomoc rodzinie poszkodowanej w pożarze.

Samorząd Uczniowski wziął także udział w akcji charytatywnej „Góra Grosza”, a w styczniu włączył się do akcji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

W ramach akcji „Zakręcone miesiące” prowadzona była zbiórka plastikowych nakrętek.

przyg. Katarzyna Kwintal