den_2016

Nauczyciel widzi więcej niż tylko
twarze dzieci –stara się zobaczyć ich dusze.

Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej w PSP w Jastrzębiu obfitował w niespodzianki. Młodzi aktorzy pod opieką pp. Magdaleny Korzeniowskiej i Katarzyny Sasal przygotowali dla wszystkich pracowników humorystyczny spektakl, który na początku opowiadał o ciężkiej pracy obecnego belfra czy młodego poety,  by następnie na scenie pojawiły się znane postacie z baśni  o Kopciuszku.       Role Złych Sióstr Kopciuszka odegrały Natalia Piwońska  i Kinga SerwaMagdalena Karbarz zagrała Macochę, jako Wróżka wystąpiła  Martyna Brzostowska. Królewicza zagrał Bartosz Figarski, a asystował mu Antoni Walkiewicz w roli Przyjaciela. Historię współczesnego nauczyciela zaprezentowały Julia Sasal, Nikola Wabik  i Zuzanna Kaluga, zaś  rolę Młodego Poety odegrał  Piotr Dulęba. Narratorem spektaklu była Urszula Piecha, a Wiktoria Kaczor zagrała rolę Kopciuszka.
Ta pełna humoru współczesna wersja znanej baśni rozbawiła publiczność do łez. Wszyscy   z zainteresowaniem śledzili losy bohaterów i śpiewali znane piosenki zespołu Akcent czy zespołu Weekend. Zgromadzona widownia mogła również obejrzeć pokaz tańca towarzyskiego. Piękne suknie oraz wspaniała muzyka dodała blasku uroczystości, a gromkie brawa zwieńczyły przedstawienie i dodały otuchy  do dalszej pracy. Do życzeń  złożonych przez przedstawicieli SU i MSU przyłączył się dyrektor Zbigniew Sarnat, który podziękował nauczycielom i pracownikom szkoły za zaangażowanie w wykonywaną pracę.