Dzień Głośnego Czytania

29 września to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, którego celem jest promowanie wartości, jakie do naszego życia wnoszą książki. Święto ma już 16 letnią tradycję, zostało ogłoszone przez Polską Izbę Książki w 2001 roku. W tym dniu wiele bibliotek organizuje wspólne, głośne czytanie. Biblioteka  szkolna Publicznej Szkoły Podstawowej w Jastrzębiu  tez włączyła się w obchody tego święta. Na pierwszej   lekcji w każdej klasie  czytano uczniom fragment wybranej książki  (były to książki zakupione w ramach projektu „Książki Naszych Marzeń”).

Najmłodszych uczniów zaproszono do biblioteki, gdzie „Myszka Miki” głośno czytała fragment książki pt.’Minnie i Daysy”. Maluchom polecano jeszcze inne ciekawe książeczki, które były wyeksponowane w bibliotece. W rolę „Myszki Miki” wcieliła się uczennica z klasy VI Sara Myszkowska. Nad całością czuwałam Maria Sasal – nauczyciel bibliotekarz. Akcja ta to doskonała forma rozwijania czytelnictwa.

Kliknij aby przejść do galerii