DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

W jastrzębskiej podstawówce czytamy, bo nowe książki
z NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA   MAMY!!!!

29 września  jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji  w Publicznej Szkole Podstawowej w Jastrzębiu odbyła się promocja czytelnictwa książek, które szkoła pozyskała w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W sumie zakupiono 1088 książek. Większość jest  już opracowana i włączona do księgozbioru. Dlatego w dniu 28 września  w całej szkole rozpoczęto pierwszą godzinę lekcyjną  od głośnego czytania fragmentów wybranych książek ( oczywiście tych zakupionych w ramach NPRCZ). Dla każdej klasy wybrano inny tytuł.
 Najmłodszych czytelników zaproszono do biblioteki, gdzie przez „Skrzata” i  „Krasnala” zostali zapoznani z nowo zakupionymi bajkami. W rolę bajkowych postaci wcieliły się uczennice z klasy piątej.
W zajęciach uczestniczyła również pani  dyrektor Katarzyna Przytuła – Binkowska, która przeczytała dzieciom bajkę pt. „Groszek, mały cudotwórca”. Po wysłuchaniu czytanego tekstu najmłodsi czytelnicy chętnie odpowiadali na zadawane  pytania dotyczące treści. Następnie obejrzeli wystawę  zakupionych książek oraz zostali zapoznani z zasadami korzystania ze szkolnej biblioteki.
         W  tym dniu  po pierwszej lekcji w  bibliotece była dłuuuuuga kolejka. Wszyscy chcieli wypożyczać nowo zakupione książki.

Głównym celem tej akcji była promocja czytelnictwa, a w szczególności głośnego czytania oraz bardzo dobrą reklamą nowo zakupionych książek. Akcję zorganizowała Maria Sasal.

Zapraszamy do galerii: