Dzień Głośnego Czytania

W Polsce „Dzień Głośnego Czytania” ma już 15-letnią tradycję. Został ogłoszony w 2001 r. z inicjatywy Polskiej Izby Książki i stał się kolejną okazją do podkreślenia licznych zalet głośnego czytania, choćby takich jak rozwijanie wyobraźni, budowanie więzi między rodzicem i dzieckiem, stymulowanie rozwoju i wzbogacanie słownictwa.

Szkolna Biblioteka PSP w Jastrzębiu włączyła się w obchody tegoż święta poprzez zaproszenie najmłodszych uczniów do biblioteki, gdzie spotkali się
z nietypowym  gościem – „Kolorową Wróżką”, która pokazała dzieciom swoje  rekwizyty  (czarodziejskie różdżki i tajemniczy worek, w którym schowane były kolory) i opowiedziała o nich. Następnie uczniowie wyczarowali kolory, po czym bibliotekarka – Maria Sasal zapowiadała utwór  związany z wylosowanym kolorem.  „Kolorowa Wróżka”  czytała je dzieciom. Wybrane wierszyki
i opowiadania dzieci słuchały z wielkim zachwytem i zaciekawieniem.
Następnie „Kolorowa Wróżka” spotkała się z uczniami klas I-III. Po wysłuchaniu czytanego tekstu uczniowie chętnie odpowiadali na zadawane im pytania dotyczące treści.
W spotkaniu wzięło udział ponad 110 osób. W rolę „Kolorowej Wróżki” wcieliła się uczennica należąca do  Koła Przyjaciół Biblioteki Natalia Piwońska.

W akcji głośnego czytania brali udział również uczniowie i nauczyciele klas IV-VI. Na pierwszej godzinie lekcyjnej  przypomniano o w/w dniu, następnie głośno czytano fragmenty  literatury oczywiście stosownie wybranej  dla poszczególnych klas. W głośnym czytaniu nie zabrakło naszej pani dyrektor. Akcja ta to doskonała forma rozwijania czytelnictwa.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Kliknij aby przejść do galerii