Dzień Książki dla Dzieci w bibliotece

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to święto, które obchodzimy 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena, autora takich baśni jak „Calineczka”, „Brzydkie Kaczątko” czy „Mała Syrenka”. To niepowtarzalna okazja, aby porozmawiać z dziećmi o ich ulubionych bohaterach książkowych. To także święto dla miłośników książek, ponieważ wśród książek dla dzieci można odnaleźć prawdziwe perełki.
Z tej okazji Biblioteka szkolna PSP w Jastrzębiu przygotowała dla swoich czytelników wystawę „Najpiękniejszych bajek”(znajdujących się w zbiorach biblioteki) oraz wystawę prac uczniów pt. „Moja ulubiona bajka”. Nie zabrakło informacji o w/w święcie, a także plakatów dotyczących życia i  twórczości H. CH. Andersena. Dla uczniów klasy drugiej zorganizowano zajęcia pt. „Poznajemy autorów najpopularniejszych baśni i bajek”. Podczas zajęć uczniowie  poznali nowinki o życiu i twórczości H. Ch. Andrersena oraz jego najpopularniejsze bajki. Mieli również okazję  do  wykazania się znajomością baśni , bajek i bajeczek podczas mini konkursu pt. „Słodkie zgadywanki”. Zajęcia zorganizowała Maria Sasal- nauczyciel bibliotekarz.

kliknij aby przejść do galerii