DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W BIBLIOTECE

W związku z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia, który obchodzony jest  25 listopada uczniowie z klas  trzecich szkoły podstawowej
 w Jastrzębiu spotkali się w bibliotece szkolnej w dniu 27 listopada, gdzie przywitały ich „Misie”, w rolę których wcieliły się uczennice z aktywu bibliotecznego. Koleżanki z Koła przygotowały dla uczniów wiele ciekawostek. Oprócz informacji o literackich misiach nie zabrakło gier, zabaw i zgadywanek. Uczniowie uczestniczyli również w wesołych konkursach jak np. „Wyjadanie miodku” czy ”Misiowe smakołyki”, które wywołały wiele radości i śmiechu. Również czytano fragmenty książek, które wybrano  z  zorganizowanej wystawy pt. „Misiowa biblioteczka”, na której zamieszczono książki zakupione w ramach NPRCz, a bohaterami są sympatyczne misie, ponieważ rozbudzanie zainteresowań czytelniczych stanowi podstawowy cel „spotkań z książką”.           

    W bibliotece nie zabrakło pięknej dekoracji, którą zdobili oczywiście plakaty misiów wykonanych przez starszych uczniów. Chcecie zobaczyć jak w tym dniu wyglądała biblioteka- zapraszamy do galerii.