Dzień Ziemi

23 kwietnia 2018 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a i 0b z Publicznej Szkoły Podstawowej   w Jastrzębiu, pod opieką p. Renaty Cendrowskiej
i Jolanty Kobierskiej, przygotowały akademię z okazji Światowego Dnia Ziemi, celem której było propagowanie postaw proekologicznych wśród naszej społeczności szkolnej.

Uczniowie klas zerowych poprzez inscenizację, wiersze i piosenki uświadomili wszystkim zgromadzonym na przedstawieniu, jak ważne jest dbanie o Ziemię
i dlaczego powinniśmy troszczyć się o nasz świat, nie tylko w ten jeden dzień, ale przez cały czas. Pomysłów, w jaki sposób możemy zapobiegać dalszemu niszczeniu ekosystemu kuli ziemskiej, było całe mnóstwo, od segregacji śmieci, aż po „praktyczne rady ekologiczne”.

Zwieńczeniem obchodów Dnia Ziemi była akcja „Zielono wokół nas”,
w ramach której uczniowie, po uprzednim przyniesieniu sadzonek, ochoczo wzięli się do pracy i zaczęli ozdabiać teren wokół szkoły. Natomiast klasy: VIa, VIIa i VIIb dodatkowo zajęły się grabieniem traw i uporządkowaniem terenu. Dzięki wykonanym działaniom plac szkoły wygląda pięknie.

Kliknij, aby przejść do galerii.