ECHA MINIONEGO ROKU

Zielona szkoła

W dniach od 03 do 07 czerwca 2014r. uczniowie naszej szkoły „odpoczywali” bardzo czynnie
w samym sercu mazurskiego lasu. Dni upływały na ciekawych zajęciach np. uczeniu się jak przetrwać w lesie bez wygód XXI wieku, ratowaniu rannego lotnika (survival). Dzieci pokonywały swoje słabości i lęki, biorąc udział w walkach gladiatorów, walkach sumo, próbowały  także swoich sił w zorbingu, w parku linowym, w żyroskopie. Popołudniami wykonywały  tatuaże, bawiły się na dyskotece, miło spędzały czas na ognisku. Zwiedzały również okolicę miejscowości Kulka: Kadzidłowo – park dzikich zwierząt, Mazurolandię – park miniatur, park wodny w Mikołajkach, podziwiały piękno przyrody mazurskiej z pokładu statku. Opiekę nad bezpieczeństwem uczniów sprawowały panie Katarzyna Kwintal, Renata Cendrowska, Elżbieta Kowalik.

Kliknij aby przejść do galerii

Wychowanie komunikacyjne w naszej szkole

Jak co roku, uczniowie klasy IV naszej szkoły przeszli swojego rodzaju „chrzest bojowy”,  zdając egzamin na kartę rowerową. Przez dwa semestry na lekcjach techniki zdobywali wiedzę na temat przepisów ruchu drogowego, 31marca wzięli udział w szkolnym konkursie na najładniejszą makietę pt. „Bezpieczne skrzyżowanie”, a 12 czerwca reprezentowali szkołę
w  IV Gminnym Turnieju o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. 25 czerwca mogli sprawdzić swoje umiejętności także w praktyce tj. jeździe na rowerze po najbliższej okolicy. W roku bieżącym egzamin na swoje pierwsze prawo jazdy zdało 19 uczniów, zaś w Turnieju o Ruchu Drogowym nasi uczniowie zajęli  I miejsce i bardzo dobrze poradzili sobie na wycieczce rowerowej, która zakończyła się klasowym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.

Co wiemy o sporcie i sportowcach?

Dnia 30.05.2014r. został rozstrzygnięty szkolny konkurs „Wiedzy
o sporcie”, w którym wzięło udział 26 uczniów z klas IV –VI i 5 uczniów
z klas II – III.

Uczniowie musieli wykazali się wiedzą na temat piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, lekkoatletyki, sportów walki, gimnastyki sportowej, a nawet sportów ekstremalnych. Konkurs zorganizowała nagrody  ufundowała