GMINNE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Święto Niepodległości to najważniejsze polskie święto narodowe. To święto radości i dumy narodowej. 11 listopada 1918 roku, po 123 latach niebytu nasz kraj powrócił na mapę Europy. Gdy mówimy o wolności i niepodległości to zdajemy sobie sprawę, że są to wartości bezcenne, za które w naszej historii wielu rodaków oddało swe życie.  

Co roku także nasza  szkoła włącza się w gminne uroczystości organizowane z okazji Dnia Niepodległości. Również dziś nasi uczniowie i nauczyciele  spotkali się w jastrzębskim kościele rozpoczynając Uroczystą Mszą Świętą gminne obchody Święta Niepodległości.

Następnie uczestnicy, wśród których obecny był również Poczet Sztandarowy i Samorząd Uczniowski PSP w Jastrzębiu udali się pod Dąb Wolności, gdzie wszystkich zgromadzonych powitała dyr Beata Przytuła-Bińkowska. Wójt gminy – Andrzej Bracha wygłosił przemówienie zwracając uwagę na to, jak ważny w obliczu wojny na Ukrainie jest dzisiejszy dzień. Na pamiątkowej tablicy zostały złożone kwiaty i zapalone znicze.

Uroczyste obchody Dnia Niepodległości uświadamiają dzieciom i młodzieży zarówno to, jak ważna jest troska o polską historię i tradycję, jak i to, że wolność i niepodległość to wartości szczególne, które należy pielęgnować i doceniać każdego dnia.