Innowacja językowa

W kl.8   kolejny rok realizowana jest pod opieką pani Katarzyny Kwintal i Jolanty Kosno innowacja pedagogiczna pt.: „Kształcenie kulturowe na lekcjach języka angielskiego  i j. niemieckiego.”  Przygotowując różnorodne projekty uczniowie poszerzają wiedzę  o elementy kultury, literatury, historii oraz geografii krajów anglojęzycznych oraz niemieckojęzycznych.

Prezentujemy niektóre z naszych projektów:

Projekt zrealizowany w kl.7 na lekcji j. niemieckiego: „Im Restaurant.”
Uczniowie nagrali scenki teatralne, jak mama, tata oraz dziecko wybrali się do restauracji z przemiłą obsługą.

Uczniowie przygotowali w grupach a następnie zaprezentowali na forum klasy w j. niemieckim następujące artykuły:

1. Unsere Schule – Nasza szkoła
  2. Unsere Klasse
  3. Der Stundenplan von Klasse VI – Plan lekcji kl. VI
  4. Die Schulsachen – Przybory szkolne

Projekt: „Tworzymy galerię portretów znanych osób.”

Każdy uczeń wybrał sobie ciekawą postać z kraju angielskiego lub niemieckiego obszaru językowego, przygotował o niej plakat w trzech językach i zaprezentował.

Projekt: „My family / Meine Familie”

Każdy uczeń przygotował dwujęzyczny plakat przedstawiający drzewo genealogiczne swojej rodziny i zaprezentował go klasie.

Projekt: „Moje miasto- I’m proud of…”

Uczniowie przygotowali w j.angielskim multimedialne przewodniki po najciekawszych miejscach w okolicy:

1. Train Station in Jastrząb
  2. Castle in Szydłowiec
  3. Town Hall in Szydłowiec
  4. Villages: Jastrząb and Lipienice Dolne

Na zakończenie klasa 8 przedstawia prezentację podsumowującą trzy lata pracy w ramach innowacji językowej. W tle słychać dwujęzyczny cover piosenki „ Stand by me / Bleib bei mir” w wykonaniu Oli.

Życzymy sukcesów w dalszej nauce języków obcych!