Jedzie pociąg do ….biblioteki

Kliknij aby przejść do galerii

Jedzie pociąg do ….biblioteki! – pod takim hasłem biblioteka szkolna zorganizowała zajęcia dla najmłodszych uczniów PSP w Jastrzębiu. I w rytm piosenki R. Rynkowskiego pt. „Jedzie pociąg” uczniowie klas O A i B zaproszeni zostali do szkolnej biblioteki. Przyprowadził ich specjalnie przybyły na tę okazje Konduktor” w rolę którego wcieliła się uczennica z klasy VI B Ola Jaskros. Celem spotkania było zapoznanie przedszkolaków ze szkolną biblioteką, jej zbiorami i zasadami korzystania. Ponadto uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca bibliotekarza, a także jak należy obchodzić się z książkami.
W czasie podróży po bibliotece „Konduktorka” objaśniła uczniom co się w niej znajduje (rodzaje książek, czasopisma), po czym wjechał wagonik, który przywiózł dzieciom mnóstwo książeczek przeznaczonych dla nich. Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. Następnie dzieci wysłuchały wesołych opowieści  i wiersza „Lokomotywa”., po wysłuchaniu, którego  uczniowie mieli za zadanie odgadnąć co wiozła lokomotywa w pierwszych dziesięciu wagonach. Było to nie lada wyzwanie. Na zakończenie każdy uczeń wyszedł nie tylko z uśmiechem na twarzy i  odznaką „PRZEDSZKOLAK W BIBLIOTECE”, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci do nas, aby móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty dla dzieci. Zajęcia zorganizowała  Maria Sasal.