Laboratoria Przyszłości w naszej szkole

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).Laboratoria Przyszłości to również nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych i kół zainteresowań.W ramach programu „Laboratoria Przyszłości” nasza szkoła otrzymała 70 000 zł. Ze środków tych zakupiono pomoce w zakresie elektroniki, robotyki i programowania oraz rozwijające kreatywność dzieci i młodzieży. Wśród nich znalazły się m.in.: zestaw druku 3D wraz z oprogramowaniem i filamentami, aparat fotograficzny, gimbal do aparatu,  mikroporty oraz mikrofon kierunkowy, zestaw oświetleniowy, Zestawy edukacyjne z mikrokontrolerami wiele innych akcesoriów dydaktycznych.Zakupione pomoce pozwolą na profesjonalne wyposażenie pracowni.