Na pomoc najbardziej potrzebującym!

W tych mrocznych dniach cała Polska skupia się na walce z koronawirusem. Społeczeństwo solidarnie pracuje na rzecz powstrzymania epidemii zachowując dystans społeczny, pracując zdalnie i przestrzegając zaostrzonych zasad bezpieczeństwa publicznego. Niektórzy idą o krok dalej i włączają się w aktywną formę wsparcia walczących na pierwszym froncie wojny z SARS-CoV-2 i urządzają zbiórki na sprzęt medyczny, oferują żywność medykom czy szyją maseczki. Właśnie w tę ostatnią formę wsparcia włączyły się pracownice personelu pomocniczego naszej szkoły. Panie woźne od kilku dni niestrudzenie kroją materiał, zaprasowują specjalne fałdy, dodają gumki i z tych elementów szyją maseczki, które są dziś tak potrzebne. Ta wolontariacka akcja to pomysł Wójta Andrzeja Brachy, który zdołał pozyskać materiał niezbędny do produkcji masek ochronnych i zaapelował w mediach społecznościowych o włączenie się w szlachetną pomoc. Na odzew nie trzeba było długo czekać, już następnego dnia pracownice obsługi naszej szkoły zgłosiły gotowość bojową. Po osobistym dostarczeniu materiału przez Wójta, panie podzieliły się obowiązkami – te, które potrafią obsługiwać maszynę do szycia zajęły się głównym etapem pracy, zaś pozostałe przystąpiły do krojenia materiału. Efekt ich pracy możemy obejrzeć na poniższym zdjęciu:

Maski zostaną dostarczone najbardziej potrzebującym w gminie Jastrząb – seniorom, służbie zdrowia i służbom mundurowym. Za trud, czas i serce włożone w przygotowanie tych podstawowych a jednak niedostępnych chwilowo produktów tak bardzo potrzebnych do powstrzymania zarazy pragniemy ofiarnym paniom woźnym podziękować wraz z Dyrektor Beatą Przytułą-Bińkowską.