Najmłodsi uczniowie PSP w Jastrzębiu poznali gminną bibliotekę

Kliknij aby dodać tekst

W dniu 19 i 20 października  uczniowie oddziału przedszkolnego  odwiedzi Gminną  Bibliotekę Publiczną  w Jastrzębiu. Głównym celem spotkania było zapoznanie przedszkolaków z  gminną biblioteką, jej zbiorami i zasadami korzystania oraz propagowanie idei głośnego czytania. Zajęcia prowadziły panie bibliotekarki, które w wesoły sposób omówiły zasady korzystania z tej biblioteki. Przedszkolaki  mieli możliwość zapoznania się z książeczkami przeznaczonymi dla nich. Wysłuchały wesołych opowieści i pięknie odgadywały tytuły bajek. Nie zabrakło również zabaw do ulubionej piosenki „Kaczuchy” czy „Stary niedźwiedź mocno śpi”. Na zakończenie, każdy uczeń otrzymał  zakładkę do książki , a wychowawcy otrzymali książeczkę z bajkami. Po ich przeczytaniu,  książeczki  zostaną wyeksponowane w „Kąciku czytelniczym”  danej klasy.
Wycieczkę zorganizowała Maria Sasal – nauczyciel bibliotekarz.