Odblaskowa klasa

W ZSP Publicznej Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Jastrzębiu mamy odblaskową klasę. Taki tytuł zdobyła klasa IV biorąc udział w grze miejskiej zorganizowanej 28 listopada 2016 roku przez p. Elżbietę Kowalik. Zabawa polegała na wykonaniu określonych zadań poruszając się między punktami kontrolnymi na terenie Jastrzębia. W sprawdzaniu wiedzy młodszych kolegów pomagali zaangażowani uczniowie klas VIa i VIb. Czwartoklasiści podzieleni na 4 zespoły, pod opieką nauczycieli p. Katarzyny Kwintal, p. Katarzyny Sasal, p. Renaty Stopy, p. Michała Gajewskiego, utrwalali wiadomości oruchu drogowym. Po powrocie do szkoły uczniowie prezentowali wiersze i piosenki na temat ruchu drogowego. Na zmarzniętych uczestników czekała bułka i gorąca herbata, a nagrodą za udział w grze była kamizelka odblaskowa i piernikowy Mikołaj wręczone przez p. Zbigniewa Sarnata – dyrektora szkoły. Nagrody ufundowane zostały przez Radę Rodziców i organizatorkę.

Kiedy ciemno jest,nie boję wcale się,
bo ze 150 metrów dobrze widać mnie.
Widać mnie, widać mnie,
w kamizelce mej,
w supernowej odblaskowej kamizelce mej, hej!

Kto zasady ruchu zna,
ten o siebie zawsze dba.
Noś więc odblask dziś po zmroku,
bądź widoczny na poboczu.
Wtedy wszyscy widzą cię
i bezpieczny czujesz się.

Kliknij, by przejść do galerii