OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Czytanie dzieciom na głos wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnie…..

W dniu 29 września odchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego czytania, który został ustanowiony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki.         
     Jego celem jest promocja lektury i głośnego czytania. Najważniejszym odbiorcą tej akcji są dzieci i młodzież, ponieważ  czytanie na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo oraz pobudza wyobraźnię.        
    W tym dniu  w każdej klasie pierwsza godzina lekcyjna rozpoczynała się od głośnego czytania. W klasach najmłodszych czytali wychowawcy, w  starszych uczniowie. Wśród wybitnych dziecięcych dzieł pojawiły się m.in takie tytuły jak: „Bajki krasnoludka Bajkodłubka”, seria książeczek o Basi i Kici Koci”. Biblioteka szkolna przygotowała  dla każdej klasy inny zestaw książek.        
Podczas zajęć, uczniowie śmiało i z radością opowiadali o swoich ulubionych książkach. Również na świetlicy najmłodsi  uczniowie mieli możliwość obejrzeć i wysłuchać pięknej baśni H.Ch. Andersena „Brzydkie kaczątko”. Nie zabrakło rebusów i krzyżówek.  
    Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w tej akcji. Serdeczne podziękowania dla nauczycieli, którzy uczestniczyli w tej akcji i wiedzą, że wyrabianie nawyku czytania jest niezwykle potrzebne i to od najmłodszych lat. Dla dzieci  to radość, a przy okazji wpływa m.in. na ich rozwój, wzbogaca słownictwo, rozbudza wyobraźnię.

    Była to świetna forma promocji czytelnictwa, a starsi uczniowie przy okazji doskonalili umiejętności płynnego czytania.