OKO W OKO Z DINOZAURAMI

Dnia 19  maja uczniowie klasy  III wraz z nauczycielami Renatą Czarnota i Mirosławem Bednarczykiem wyruszyli na jednodniową wycieczkę do krainy dinozaurów – Parku Jurajskiego w Bałtowie. Niezwykłą przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzania Jura Parku. Wędrując ścieżkami przez park widzieliśmy modele dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń, oczywiście wszystkie naturalnej wielkości. O minionym świecie bardzo ciekawie opowiadała pani przewodnik. Z kolei w Muzeum Jurajskim obejrzeliśmy różnego rodzaju skamieniałości. Były to kości dinozaurów, szczątki morskich gadów zęby rekinów, koralowce i głowonogi.    Kolejnym punktem naszego pobytu było magiczne miejsce zwane Sabatówką. Co wspólnego mają dinozaury z wiedźmami? Odpowiedzi na to pytanie szukaliśmy w wiosce czarownic, jak się okazało bardzo sympatycznych. Emocjonalnym punktem wycieczki było Oceanarium. Dzięki nowoczesnej technologii dowiedzieliśmy się, jak wyglądało podwodne życie miliony lat temu. Spotkanie „oko w oko” z rekinem zmroziło krew w żyłach. Ogromne wrażenie zrobiło kino 5D. Za pomocą technologii trójwymiarowego przekazu przenieśliśmy się miliony lat wstecz do świata prehistorycznych gadów. Wrażenie, że są bardzo blisko wywołało u nielicznych strach, jednak większość  z nas  była mocno podekscytowana i zafascynowana ich widokiem. Zwiedzając dolną  część zwierzyńca zobaczyliśmy ciekawe gatunki ptaków i ssaków. Entuzjazm wśród dzieci wzbudziło zwiedzanie górnego Bałtowskiego Zwierzyńca amerykańskim autobusem (school busem) pomiędzy zwierzętami współcześnie żyjącymi (m.in.: strusie, lamy, wielbłądy, dziki, konie, jelenie i wiele innych gatunków) rozmieszczonymi na wielohektarowym terenie – tzw. Safari. Kolejną atrakcją był  Park Miniatur. Wystawa 50 miniatur w skali 1:25, reprezentujących najciekawsze zabytki architektury obronnej i rezydencjonalnej, powstałe na przestrzeni 700 lat. Podczas spaceru po “Polsce w Miniaturze”, mogliśmy podziwiać kopie zabytków z całej Polski odwzorowanych z maksymalną precyzją takich jak: zamki, pałace i inne charakterystyczne budowle z czasów świetności naszego kraju. Uwieńczeniem wycieczki były drobne pamiątki oraz zabawa w parku rozrywki, gdzie dzieci z wielką radością mogły rozładować swoje emocje. Z wycieczki do Krainy Dinozaurów wszyscy wrócili pełni wrażeń i bardzo zadowoleni. Była to wspaniała i niezapomniana przygoda. Wyjazd zorganizowała  p. R. Czarnota.

Zapraszamy do GALERII 🙂