Pasowanie na czytelnika 2020

W dniu 17 stycznia 2010 roku w PSP w Jastrzębiu odbyło się uroczyste przyjęcie uczniów klasy pierwszej do grona  czytelników  szkolnej biblioteki.

Spotkanie  poprzedzone było wcześniejszymi zajęciami podczas których uczniowie poznali regulamin i zasady korzystania z biblioteki.

Na zajęcia bibliotekarka zaprosiła honorowych gości, specjalistki w dziedzinie książkologii. Wróżkę Książkównę i Wróżkę Wiedzuchnę. W rolę wróżek wcieliły się uczennice z klasy szóstej Lena Brzezińska i Wiktoria Myszkowska. Wróżki sprawdziły, czy uczniowie klasy pierwszej zasługują na miano czytelników biblioteki szkolnej. Okazało się, że pierwszoklasiści wykazali się bardzo dobrą znajomością bajek, baśni, wierszy. Doskonale wiedzą jak należy obchodzić się z książkami i świetnie znają regulamin.

Po złożeniu przyrzeczenia, aktu pasowania na czytelnika  dokonała pani dyrektor Katarzyna Przytuła-Binkowska –Wielką Księgą Bajek i Baśni.

Na zakończenia uczniowie otrzymali zakładki i specjalnie dla nich opracowaną gazetkę pt. „Wieści biblioteczne”. Zajęcia zorganizowała Maria Sasal. Zapraszamy do naszej galerii.