Powitanie wiosny

„W małym ciele wielki duch, gdy jest wiosna ćwicz za dwóch”

Była to myśl przewodnia spotkania integracyjno – sportowego, które miało miejsce
28 marca w ZSP PSP w Jastrzębiu. Odbyła się tam po raz czwarty gminna impreza dla dzieci
z klas 1-3 pod hasłem „Witamy wiosnę na sportowo” przygotowana przez p. Dorotę Banach i zespół nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Brali w niej udział zaproszeni uczniowie wraz dyrektorami i nauczycielami z PSP w Gąsawach Rządowych, PSP w Nowym Dworze, PSP w Śmiłowie, PSP w Woli Lipienieckiej oraz gospodarze, czyli ZSP PSP w Jastrzębiu. Imprezę rozpoczęto pełnym humoru przedstawieniem pt. „Królewna Śnieżka” w wykonaniu dzieci z klas 2a i 3a. Dalsza część dnia upłynęła pod znakiem rywalizacji sportowej. Sala gimnastyczna aż drżała w posadach od okrzyków kibiców. Wśród ich wrzawy reprezentanci klas z poszczególnych szkół toczyli zmagania w licznych konkurencjach przygotowanych przez nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej z PSP w Jastrzębiu. Były m.in. skoki na piłkach, jazda na deskorolkach, czy toczenie piłeczek za pomocą szczotek do zamiatania. Wspólna zabawa dostarczyła naprawdę dużo emocji. W wiosennym turnieju wszyscy uczestnicy byli zwycięzcami. Jak każda zabawa, tak i ta dobiegła końca. Zwieńczeniem sportowych zmagań dzieci było wręczenie przez Pana Dyrektora Zbigniewa Sarnata i Panią Dyrektor Katarzynę Owczarek dyplomów i pucharów przedstawicielom każdej szkoły, następnie każdy uczestnik zabawy został obdarowany drobnym upominkiem, o który zadbała Rada Rodziców.

Po zmaganiach sportowych wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek
w postaci pysznego ciasta z herbatą, o który zadbali Rodzice. Wszyscy pożegnali się
w radosnych i wiosennych nastrojach.

Organizatorzy imprezy składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do jej uświetnienia .

Kliknij na obrazek, by zobaczyć zdjęcia z przedstawienia
Kliknij, by zobaczyć galerię