Poznajemy Polskę…

W dniu 23.05.2022 r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Jastrzębiu,
z klas I-III wraz z opiekunami, uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Warszawy w ramach przedsięwzięcia MEiN „Poznaj Polskę”. Celem wyjazdu było  poznawanie ojczystego kraju, jego środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii, dokonań w dziedzinie nauki, integracja dzieci z różnych klas oraz umiejętność kulturalnego spędzania czasu wolnego. Na wstępie dzieci zwiedziły z przewodnikiem Stare Miasto i Zamek Królewski. W trakcie zwiedzania poznały ciekawe warszawskie legendy. Miały też okazję odbyć spacer po Rynku, zakupić pamiątki i zjeść pyszny obiad. Następnym punktem programu były Łazienki Królewskie w Warszawie. Tam dzieci pod okiem specjalistów wzięły udział w zajęciach edukacyjnych w plenerze. Kolejnym punktem programu była wizyta w Centrum Nauki Kopernik, gdzie dzieci z wielkim zainteresowaniem i radością poprzez zabawę i doświadczenie  poznawały ciekawostki ze świata nauki i techniki.  Odwiedzono wszystkie trzy punkty edukacyjne przewidziane w programie jednodniowej wycieczki, które wybrane zostały z listy MEiN.

Zapraszamy do GALERII 🙂