Poznajemy, przeżywamy, pamiętamy!

We wtorek 7 lutego 2017r. uczniowie klas VI i V wybrali się na wycieczkę do Radomia.   Czterdziestoosobowa grupa najpierw udała się na spektakl pt. Labirynt przemocy, który odegrany został w Multikinie.  Przedstawiona historia  o cyberprzemocy  skłoniła uczniów do refleksji na temat zagrożeń pojawiających się w sieci czy na  portalach  społecznościowych. Uczestnicy mogli również przekonać się, jak przemoc rodzi przemoc. Po pouczającej inscenizacji  uczniowie  udali się na zasłużony posiłek, by nabrać sił do dalszych atrakcji. Muzeum Jacka Malczewskiego i jego zbiory to ostatni przystanek podróży. Wspaniała wystawa pt. „Oswoić nieuniknione, przybliżyć nieznane. Obrzędowość i ceremoniał pogrzebowy na przestrzeni dziejów i kultur”  oraz  ciekawa opowieść przewodnika  zainteresowała zebranych swoją różnorodnością. Celem wystawy było przybliżenie zagadnienia śmierci oraz rytuałów pogrzebowych na przełomie wieków.                   Organizatorkami wyjazdu były p. Katarzyna Sasal,  p. Magdalena Korzeniowska oraz  p. Maria Sasal.

Kliknij, aby przejść do galerii