Prelekcja: PZPR wobec Kościoła

Dr Michał Zawisza z kieleckiego oddziału IPN wygłosił dziś w naszej szkole prelekcję pt. PZPR wobec Kościoła. Wydarzenie było kolejnym w cyklu wykładów „Kościół w Polsce pod rządami komunistów” odbywających się w wybranych jednostkach oświatowych z terenu naszego powiatu w formie stacjonarnej i online. Zwieńczeniem cyklu wykładów będzie konkurs „Zycie codzienne katolika w PRL” dla uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz dorosłych mieszkańców powiatu szydłowieckiego. Współorganizatorami akcji są: Poseł na Sejm RP Agnieszka Górska, Instytut Pamięci Narodwej oraz Mazowieckie Stowarzyszenie Integracja, którego członkowie (nasza absolwentka) Katarzyna Bąk i Kamil Skrzyniarz byli gospodarzami dzisiejszej prelekcji. Gośćmi honorowymi był p. Jerzy Bąk z Towarzystwa Patriotycznego im. ks. Kotlarza oraz Wójt Gminy Jastrząb, p. Andrzej Bracha. Pani Poseł nie mogła uczestniczyć osobiście z powodu choroby.

Zapraszamy do wysłuchania prelekcji oraz obejrzenia galerii zdjęć:

Wideo:

Galeria: