Relacja z Dnia Powrotnego Zielonej Szkoły

Nadszedł czas na zakończenie naszej zielonej szkoły w Grecji. Po tygodniu pełnym przygód, nowych doświadczeń i nauki, rozpoczęliśmy podróż powrotną do domu. Ostatni etap naszej wycieczki obejmował również zwiedzanie pięknego Budapesztu.

Poranek w Katerini

Dzień rozpoczął się wczesnym śniadaniem w Hotelu Grand Platon w Katerini. Po śniadaniu uczniowie mieli czas na ostatnie chwile relaksu i kąpiele w morzu. Następnie spakowaliśmy bagaże i zjedliśmy obiad. Około godziny 14:00 wyruszyliśmy w drogę powrotną, żegnając piękną Grecję.

Zwiedzanie Budapesztu

Po nocnej podróży dotarliśmy do Budapesztu w godzinach porannych. Śniadanie zjedliśmy w hotelu “Atlantic”, gdzie zostaliśmy serdecznie przyjęci. Następnie spotkaliśmy się z polskojęzycznym przewodnikiem, który poprowadził nas przez najważniejsze zabytki miasta. Zwiedziliśmy m.in. Wzgórze Budańskie z Zamkiem Królewskim, Kościół św. Macieja oraz Baszty Rybackie. Przeszliśmy przez Peszt, gdzie podziwialiśmy Parlament i Bazylikę św. Stefana.

Kulminacyjnym punktem naszego pobytu w Budapeszcie była wizyta w basenach termalnych Szechenyi Furdo. Uczniowie mieli okazję zrelaksować się w ciepłych wodach termalnych i cieszyć się chwilą wytchnienia po intensywnym tygodniu.

Powrót do Jastrzębia

Około godziny 17:00 wyjechaliśmy z Budapesztu, rozpoczynając ostatni etap naszej podróży. Po przejechaniu przez granicę węgiersko-słowacką, kontynuowaliśmy jazdę przez noc. Do Jastrzębia dotarliśmy około 5:00 rano, gdzie na uczniów czekali rodzice. Było wiele radości, uścisków i opowieści o przeżyciach z wycieczki.

Podziękowania i Zachęta do Obejrzenia Zdjęć i Filmików

Dziękujemy wszystkim uczniom za ich zaangażowanie i wspaniałe zachowanie podczas całej wycieczki. Dziękujemy również nauczycielom i opiekunom za ich trud i opiekę.