Relacja z Drugiego Dnia Zielonej Szkoły w Grecji

Drugi dzień naszej zielonej szkoły przyniósł uczniom PSP im. Tadeusza Kościuszki w Jastrzębiu wiele niezapomnianych wrażeń i doświadczeń. Dziś odwiedziliśmy piękne miasto Tesaloniki, znane z bogatej historii i kultury.

Zwiedzanie Tesalonik

Rano, po smacznym śniadaniu w Hotelu Grand Platon, wyruszyliśmy na całodniową wycieczkę do Tesalonik. Miasto to przywitało nas ciepłym słońcem i atmosferą pełną życia. Pierwszym punktem naszej wycieczki była imponująca Bazylika św. Dymitra, gdzie uczniowie mieli okazję podziwiać piękne mozaiki i zabytkowe wnętrza.

Kulturalne i Edukacyjne Doświadczenia

Podczas spaceru po mieście, uczniowie poznali wiele ciekawostek dotyczących historii Tesalonik oraz jego znaczenia w kontekście greckiej kultury. Zwiedzanie miejsc takich jak Biała Wieża czy ruiny starożytnych agor dostarczyło wielu emocji i wzbogaciło naszą wiedzę o przeszłości tej części Europy.

Zobaczcie, jak nasi uczniowie odkrywają Grecję, uczą się i bawią!

Film: