Relacja z Pierwszego Dnia Zielonej Szkoły w Grecji

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Jastrzębiu rozpoczęli dziś swoją zieloną szkołę w Grecji!

Cel Wycieczki

Wycieczka, mająca na celu integrację uczniów, poznanie nowych kultur i tradycji oraz naukę samodzielności i odpowiedzialności, rozpoczęła się 20 maja 2024 roku i potrwa do 27 maja 2024 roku. Grupa liczy 53 uczniów z klas 6A, 7A, 7B, 8A i 8B, pod opieką 5 nauczycieli, w tym kierownika wycieczki, pani Anny Przytuły.

Podróż i Pierwsze Działania

Podróż do Grecji przebiegła bezproblemowo, a uczniowie dotarli do Hotelu Grand Platon w Katerini w godzinach południowych. Po zakwaterowaniu i krótkim odpoczynku, wszyscy udali się na plażę, gdzie mogli cieszyć się słońcem i morskimi kąpielami pod czujnym okiem ratowników oraz opiekunów.

Dalsze Plany i Atrakcje

Po relaksie na plaży, wszyscy uczestnicy udali się na wspólny obiad, gdzie mogli spróbować lokalnych specjałów. To dopiero początek ich przygody! W kolejnych dniach planowane są wycieczki do historycznych miejsc, takich jak Ateny i Saloniki, zwiedzanie zabytków Budapesztu oraz kąpiele w termalnych basenach Szechenyi Furdo.

Zachęta do Obejrzenia Zdjęć

Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej, gdzie będziemy regularnie zamieszczać zdjęcia i relacje z kolejnych dni wycieczki. Zobaczcie, jak nasi uczniowie odkrywają Grecję, uczą się i bawią! Zdjęcia z pierwszego dnia już wkrótce pojawią się w naszej galerii.

Życzymy naszym uczniom wspaniałych chwil i niezapomnianych wspomnień!


Pamiętajcie, aby regularnie odwiedzać naszą stronę, gdzie będziemy dzielić się kolejnymi przygodami naszych uczniów z zielonej szkoły.