Relacja z Trzeciego Dnia Zielonej Szkoły do Grecji

Trzeci dzień naszej zielonej szkoły był pełen wrażeń i niezapomnianych doświadczeń. Tym razem uczniowie z PSP im. Tadeusza Kościuszki w Jastrzębiu odwiedzili malownicze Meteory, słynne z imponujących klasztorów położonych na szczytach skalnych formacji.

Zwiedzanie Meteorów

Dzień rozpoczął się wczesnym śniadaniem, po którym o godzinie 8:00 wyruszyliśmy na wycieczkę. Naszym celem były słynne Meteory – zespół klasztorów prawosławnych usytuowanych na stromych skałach. To miejsce urzekło nas swoją majestatycznością i historią. Uczniowie mieli okazję odwiedzić klasztor Varlaam, gdzie mogli podziwiać nie tylko architekturę, ale także bogato zdobione wnętrza i relikwie.

Kulturalne i Edukacyjne Doświadczenia

Podczas zwiedzania, uczniowie poznali historię klasztorów i dowiedzieli się o życiu mnichów, którzy od wieków zamieszkiwali te niezwykłe miejsca. Było to nie tylko wyjątkowe doświadczenie kulturalne, ale także duchowe, dające wiele do myślenia. Szczególną atrakcją była pracownia ikon, gdzie uczniowie mogli zobaczyć, jak powstają te piękne i pełne symboliki dzieła sztuki sakralnej.