ROK PO STULECIU…

11 listopada to święto, które co roku uroczyście obchodzone jest w całej Polsce. O jego wadze pamiętają również inne kraje. Nawet firma Google, która modyfikuje swoje oficjalne logo z okazji rocznic, ważnych wydarzeń lub świąt, w  związku z przypadającym na dzisiejszy dzień Narodowym Świętem Niepodległości, zmieniła znak firmowy swojej wyszukiwarki na biało-czerwony napis z  wkomponowaną polską flagą.

W naszym kraju z okazji wspomnianych obchodów poza tradycyjnym składaniem wieńców,  organizowanych jest coraz to więcej  cyklicznych wydarzeń takich jak: biegi niepodległości, koncerty patriotyczne, parady uliczne czy wystawy historyczne. Również nasza  szkoła każdego roku włącza się w gminne uroczystości organizowane z okazji Dnia Niepodległości. W samo południe nasi uczniowie i nauczyciele  spotkali się w jastrzębskim kościele rozpoczynając Uroczystą Mszą Świętą gminne obchody Święta Niepodległości. Następnie, uczestnicy udali się pod Dąb Wolności, gdzie władze, kombatanci i uczniowie złożyli kwiaty na tablicy pamiątkowej ufundowanej w dziesiątą rocznicę odzyskania niepodległości oraz zapalili znicze.

Uroczystość, w której udział brały władze gminy wraz z  Wójtem p. Andrzejem Brachą, poprowadziła dyrektor PSP im. Tadeusza Kościuszki w Jastrzębiu p. Beata Przytuła-Bińkowska, natomiast rys historyczny wydarzenia wszystkim obecnym przedstawiła p. Hanna Grzyb – nauczyciel historii w naszej szkole.

Kliknij aby przejść do galerii