Ślubowanie klas I

ŚLUBUJEMY

Jedną z najpiękniejszych uroczystości szkolnych jest pasowanie pierwszoklasistów na prawowitych uczniów szkoły oraz złożenie przysięgi dotyczącej sumiennego wypełniania obowiązków szkolnych.

Taka uroczystość miała miejsce w ZSP PSP w Jastrzębiu dnia 08.11.2016r. Na niecodzienną uroczystość uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami zaprosili Wójta Gminy Jastrząb, Przewodniczącą Rady Rodziców PSP, Dyrekcję ZSP, Grono Pedagogiczne, rodziców i przedstawicieli starszych uczniów. Pierwszoklasiści swój występ zaczęli od pięknego pokazu poloneza. Dumnie podniesione głowy malców, piękna postawa, powiewające czerwone chusty, ukłony wywołały wśród publiczności niesamowity aplauz. Uczniowie klas pierwszych prezentowali na scenie także swoje umiejętności aktorskie i wokalne. Po pełnej humoru inscenizacji pierwszoklasiści złożyli uroczystą przysięgę, po czym zostali pasowani na ucznia PSP w Jastrzębiu, którego dokonał Dyrektor szkoły – p. Z. Sarnat. Na zakończenie „mali bohaterowie” otrzymali drobne upominki ufundowane przez wójta oraz Radę Rodziców. Nad całością niecodziennego wydarzenia czuwały wychowawczynie klas pierwszych: Joanna Lech i Anna Przytuła. Nauczycielki dziękują rodzicom pierwszaków za pomoc w przygotowaniu uroczystości.

Kliknij aby przejść do galerii