Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja

trzeci_maj

Nauczmy się na pamięć tego kraju

Jeżeli tutaj domu próg,

Jeżeli serce stąd pochodzi…

W czwartek 29.04.20135r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji  Trzeciego Maja pod hasłem: Witaj Majowa Jutrzenko!   Uczniowie klasy piątej oraz drugiej brawurowo wcielili się w powierzone role, przedstawiając historię uchwalenia Konstytucji.  Swoim występem młodzi aktorzy przypomnieli  zebranym postać Stanisława Augusta Poniatowskiego. Recytowane wiersze  i  odśpiewane pieśni patriotyczne jeszcze długo rozbrzmiewały w sercach uczestników.   Na zakończenie akademii klasa piąta przypomniała słowa Jana Pawła II i  pięknie zatańczyła poloneza.  Opiekę nad przedsięwzięciem sprawowały panie: Anna Przytuła,  Katarzyna Sasal oraz Elżbieta Kowalik.