Świętujemy urodziny 102. urodziny Polski!

Tradycją naszej szkoły jest współorganizowanie gminnych Obchodów Narodowego Święta Niepodległości. W tym roku ze względu na panującą w kraju pandemię SARS-CoV-2 uroczystość miała inny scenariusz. O godzinie 12.00 odbyła się msza Święta w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym św. Jana Chrzciciela w Jastrzębiu. Po mszy pod pomnikiem upamiętniającym trud wielu pokoleń naszych rodaków, którzy walczyli o wolna Polskę. Kwiaty zostały złożone Wójta Jastrząb p. Andrzeja Brachę władze samorządowe, przedstawicieli seniorów i straży pożarnej. Pani dyrektor Beata Przytuła-Bińkowska z uczennicą klasy 6b Natalią Karbarz złożyły kwiaty w imieniu wszystkich uczniów i dzieci z naszej gminy.

W ramach obchodów Święta Niepodległości, uczniowie oddziałów przedszkolnych zaśpiewali wczoraj o 11.11 hymn państwowy w szkole, zaś pozostali uczniowie podczas zajęć wideo.

W rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości zachęcamy do obejrzenia urzekającej wizualnie animacji prezentującej historię naszego kraju: