Szczepienia ochronne, a zdrowie człowieka – prelekcja

sanepid

17 września 2015 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Jastrzębiu odbyło się spotkanie uczniów klas II- VI z Dyrektor Sanepidu Panią Elżbietą Pawlak na tematy:

„Szczepienia ochronne, a zdrowie człowieka”

„Profilaktyka grypy. Antybiotyki”

Pani Dyrektor przeprowadziła bardzo interesującą prelekcję multimedialną. Uczniowie dostali „garść” porządnej informacji na temat profilaktyki grypy, leczenia oraz kiedy i czy zażywać antybiotyki. Przedstawione były informacje na temat drobnoustrojów, które wywołują znane nam choroby. Poznali również mity odnoście szczepień i antybiotyków, jakie krążą wśród ludzi. A także trochę historii odnośnie genezy pierwszego antybiotyku- penicyliny. Prelekcja była ciekawa i bardzo pouczająca zważywszy na zbliżającą się zimną porę roku. Spotkanie zorganizowała pani Renata Stopa – koordynator profilaktyki w PSP.