Szukanie wiosny w poezji dziecięcej z klasą II b

W marcu wypada Pierwszy Dzień Wiosny oraz  „Światowy Dzień Poezji” , z tej okazji 21 marca odbyła się  lekcja biblioteczna pod hasłem „Szukanie wiosny w poezji dziecięcej”. Zajęcia odbyły się w  klasie drugiej B. Uczestnicy  wysłuchali  kilku wierszy o wiośnie znanych autorów, potem dzieci opowiadały jakie są pierwsze oznaki wiosny oraz rozmawiały o literackim obrazie wiosny. Był też czas na zagadki i krzyżówki o wiośnie. Następnie  uczniowie pod nadzorem wychowawcy klasy Joanny Lech wykonali samodzielnie „Zielony Gaik” i ozdabiali „Wiosenny Płaszcz” w  elementy wykonane samodzielnie przez uczniów.  Finałem spotkania było zaprezentowanie przez dzieci wiosennego płaszcza, po czym uczniowie wzięli udział w szkolnym korowodzie , który odbył się ulicami naszej miejscowości. Było zabawnie, poetycko i wesoło. Zapraszamy do galerii zdjęć.