Tam gdzie ucztowali bogowie olimpijscy, czyli kolejny dzień w Grecji

Relacja z Piątego Dnia Zielonej Szkoły do Grecji

Piąty dzień naszej zielonej szkoły był pełen nowych wrażeń i odkryć. Uczniowie z PSP im. Tadeusza Kościuszki w Jastrzębiu mieli okazję odwiedzić kolejne piękne miejsca w Grecji, które na długo pozostaną w ich pamięci.

Zwiedzanie Litochoro i Gór Olimpu

Dzień rozpoczął się wczesnym śniadaniem, po którym o godzinie 8:00 wyruszyliśmy na wycieczkę do Litochoro, malowniczego miasteczka u stóp Gór Olimpu. Naszym przewodnikiem był polskojęzyczny ekspert, który opowiadał o historii i legendach związanych z tym regionem. Spacerując wąwozem rzeki Enipeas, uczniowie mieli okazję podziwiać piękne krajobrazy i dziewiczą przyrodę.

Wizyta w Platamonas

Kolejnym punktem programu była wizyta w urokliwej wiosce Platamonas. Tam uczniowie zwiedzili zamek, który pamięta czasy Bizancjum. Dowiedzieliśmy się wiele o jego strategicznym znaczeniu i historii obrony przed najeźdźcami. Po intensywnym zwiedzaniu mieliśmy czas na odpoczynek i relaks na plaży, gdzie uczniowie mogli cieszyć się słońcem i morskimi kąpielami.

Powrót do Hotelu

Po dniu pełnym wrażeń wróciliśmy do naszego hotelu na obiad, a następnie uczniowie mieli czas wolny na plażowanie i zabawy nad morzem. Wieczorem zjedliśmy wspólną kolację, podczas której uczniowie dzielili się swoimi wrażeniami i przeżyciami z całego dnia.