Warsztaty plastyczno -przyrodnicze

20 grudnia 2022r. klasy 1a, 2a, 2b i 3b wzięły udział w warsztatach plastyczno -przyrodniczych zorganizowanych przez wychowawczynie Dorotę Banach, Iwonę Rdzanek, Joannę Lech i Renatę Cendrowską.

Klasa 1a wzięła udział w warsztatach dekorowania bombek, których celem jest popularyzacja pięknej tradycji wykonywania w okresie przedświątecznym ozdób choinkowych.

Pozostałe klasy uczestniczyły natomiast w zajęciach pt. „Świąteczny las w słoiku”  Dzieci pod okiem eksperta poznały tajniki własnoręcznego wykonania ekosystemu zamkniętego
w szklanym naczyniu. Prowadzący omówił również, w jaki sposób należy dbać o rośliny, aby nie straciły swojego uroku. Finalnym efektem była własnoręcznie stworzona biosfera w świątecznej szacie.
Takie warsztaty to idealny sposób na połączenie dobrej zabawy z nauką oraz świetny pomysł na rozwijanie kreatywności. Dzieci poczuły moc sprawstwa, były dumne z faktu, że same wykonały przepiękne bombki lub kompozycję  z żywych roślin.