Wiosna ach to ty!

Uroczyste obchody Dnia Wiosny w PSP w Jastrzębiu rozpoczęły się od przedstawienia pt. Czerwony Kapturek szuka księcia, które przygotowało Szkolne Koło Teatralne Kurtyna prowadzone pod kierunkiem pp. Magdaleny Korzeniowskiej i Katarzyny Sasal. Humorystyczna opowieść o Czerwonym Kapturku, miłości i poszukiwaniu szczęścia, wprowadziła  publiczność w dobry nastrój. Młodzi aktorzy brawurowo odegrali powierzone role, a przedstawione scenki dowiodły, że teatr może bawić, ale też i uczyć.  Po spektaklu uczniowie klas 0-6 otrzymali nagrody i wyróżnienia w licznych konkursach, które zostały przeprowadzone w naszej szkole.  Następnie  przemaszerowali ulicami Jastrzębia. Kolorowy korowód wzbudzał zainteresowanie mieszkańców, a sami uczestnicy przy dźwiękach bębenków, dzwonków i grzechot ochoczo realizowali  tę część programu. Po nietypowym spacerze wszyscy zgromadzeni udali się na poczęstunek na świeżym powietrzu. Zapach pieczonych kiełbasek unosił się nad głowami rodziców, uczniów i nauczycieli jeszcze bardzo długo. Czas niestety biegnie zbyt szybko. Po posiłku oficjalnie pożegnano poprzednią porę roku,  spalono przygotowane  kukły. Nad przygotowaniem, oprawą oraz organizacją przedsięwzięcia czuwały panie Katarzyna Kwintal i Dorota Banach przy wsparciu rodziców i nauczycieli. Zapraszamy do galerii zdjęć.

1. Występ

Kliknij na obrazek, aby przejść do galerii

2. Topienie Marzanny – zdjęcia

Kliknij, aby przejść do galerii