WIZYTA W EUROPEJSKIM CENTRUM BAJKI W PACANOWIE

Dzieci z PSP z Jastrzębia 17 kwietnia 2018r. odwiedziły Bajkowy Świat
w Pacanowie. W magicznej krainie, która jest połączeniem niezwykłego muzeum z interaktywną wystawą, uczniowie zobaczyli m. in. prawdziwe piegi z Akademii Pana Kleksa, ziarnko grochu, które nie dawało spać księżniczce. Przejechali się magiczną kolejką, dzięki której zanurzyli się w morskie głębiny, polecieli w kosmos, spotykali bajkowe postaci.
Po Bajkowym Świecie dzieci uczestniczyły w warsztatach pt. „Tajemnicza łyżeczka miodu”, dzięki którym mogli poznać życie rodziny pszczelej, budowę ula, zdobyć ciekawe informacje o niezwykłym życiu tych owadów. Na koniec wykonały własnoręcznie świeczki z plastra miodu. Po zajęciach mogły się zrelaksować oglądając film animowany „Dumbo”. Na zakończenie pobytu
w Pacanowie, wszystkie dzieci z klas 0 – 2 wraz z opiekunkami, zrobiły sobie w plenerze pamiątkowe zdjęcia z Koziołkiem Matołkiem.
Klasa 0a z p. Renatą Cendrowską, klasa 0b z p. Jolantą Kobierską, klasa I
z p. Iwoną Rdzanek, klasa IIa z p. Joanną Lech i klasa IIb z p. Anną Przytułą.

Kliknij, aby przejść do galerii.