WYCIECZKA DO BAŁTOWA

16 czerwca 2014r. uczniowie klas I-V z Publicznej Szkoły  Podstawowej w Jastrzębiu wybrali się na wycieczkę do Bałtowa. Opiekę sprawowały panie Anna Przytuła i Elżbieta Kowalik oraz mama jednej uczennicy pani Monika Płowiec.

Na uczestników czekało wiele atrakcji. Pierwszą z nich było: KINO EMOCJI CINEMA 5D.

Prócz trójwymiarowego obrazu dzieci mogły odbierać wrażenia zmysłowe: dźwiękowe, ruchowe, dotykowe.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie JURAPARKU.

Wzdłuż ścieżki prowadzącej przez park znajduje się ponad 100 modeli dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń. Wszystkie naturalnej wielkości. Dzięki nim uczniowie znaleźli się w świecie sprzed milionów lat.

Dalej czekało na dzieci PREHISTORYCZNE OCEANARIUM. Dzięki nowoczesnej technologii, obserwując ogromne, morskie potwory uczniowie dowiedzieli się jak wyglądało podwodne życie miliony lat temu.

Kolejną atrakcją był ZWIERZYNIEC DOLNY. To spotkanie z różnobarwnym światem ptaków i  ssaków, wśród których uwagę dzieci przy­kuły kuce, osły i zabawne małpki.

Na koniec czekał na uczniów PARK ROZRYWKI, w którym mogli korzystać z różnych urządzeń (karuzele, statek piracki, family coaster, urządzenia wodne, eurobungy, baseny z kulkami) do woli. Dzieci wróciły zmęczone ale zadowolone.