"Z KART KALENDARZA…"

Dla niej życie swe poświęcał

W krwawej bitwie dni pamiętnych.

Dla niej walczył i umierał z pieśnią – Jeszcze nie zginęła.

We wtorek 10 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie klasy szóstej pod opieką p. Agnieszki Gniadek i Katarzyny Sasal  przeprowadzili lekcję historii pod tytułem Z kart kalendarza…. Swoim występem młodzi aktorzy uczcili pamięć poległych, którzy walczyli o odzyskanie wolności. Kosynierzy, powstańcy, harcerze czy sanitariuszki oczekiwali z nadzieją aż nadejdzie dzień pełen radości, chwały, ten dzień, który wspominamy od 1918r., a obchodzimy nieprzerwanie do dziś. Poruszające  wiersze, odśpiewane pieśni patriotyczne oraz  sceny z życia powstańców na długo pozostaną w pamięci uczniów, rodziców i nauczycieli, którzy z powagą i wzruszeniem oglądali przygotowany program artystyczny.

Na zakończenie pan dyrektor Zbigniew Sarnat podziękował artystom za ich ciężką pracę, a także przypomniał zgromadzonym o tym, że nigdy nie należy zapominać o dziejach naszego kraju,  polskiej tradycji, kulturze, ale trzeba również tworzyć nową, naszą historię.

Kliknij aby przejść do galerii