Z policjantami na świeżym powietrzu

23 września uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Jastrzębiu uczestniczyli w spotkaniu z młodszym aspirantem Grzegorzem Sobierajskim oraz sierżantem sztabowym Łukaszem Sitkowskim- policjantami Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu.

    Spotkania zostały podzielone na trzy bloki i odbywały się na świeżym powietrzu: dla klas 0-1, 2-4 oraz 5-8. W trakcie spotkań dzieci i uczniowie mieli okazję porozmawiać z Policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych oraz w trakcie podróży samochodem, jazdą rowerem czy w oczekiwaniu na autobus szkolny.

  Policjanci zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówili sposoby unikania ich. Ponadto poruszyli temat innych niewłaściwych zachowań, które mogą powodować konflikt uczniów z prawem. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady  niewłaściwego zachowania się.