Z wizytą w piekarni

Kliknij aby przejść do galerii

27 września br. dzieci z klasy III a i III b PSP w Jastrzębiu wraz  z wychowawczyniami Renatą Czarnotą i Dorotą Banach odwiedziły piekarnię Pana Bogusława Sadzy w Jastrzębiu. Wyjście do piekarni było poprzedzone lekcjami o tematyce „Skąd się bierze chleb”, na których uczniowie zapoznali się z procesem powstawania pieczywa, do czego służą różne produkty, co można  z nich zrobić oraz jak ważne miejsce zajmuje w piramidzie żywienia chleb, szczególnie ciemny.

Podczas wizyty w piekarni uczniowie zwiedzali jej pomieszczenia, rozmawiali  z piekarzem, zapoznali się z poszczególnymi fazami pieczenia chleba, poznali urządzenia potrzebne do procesu wyrobienia i wypiekania pieczywa oraz obserwowali czynności piekarzy. Ciekawość dzieci wzbudził ogromny piec, w którym wypieka się chleb i bułki. Dowiedziały się w jakiej temperaturze i jak długo pieczony jest chleb. Na dzieci czekała również słodka niespodzianka w postaci lukrowanych oponek, które dzieci zjadły z apetytem.

Zwiedzanie piekarni i poznanie ciężkiej pracy piekarza było dla dzieci niesamowitą przygodą.