Z wizytą w "Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt” w Radomiu

Z wizytą w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt3

W czwartek,5 lutego 2015r.. uczniowie z klasy 3a i 6a PSP w Jastrzębiu odwiedzili radomskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt. Uczniowie przywieźli ze sobą i przekazali na ręce kierowniczki schroniska worki oraz puszki z jedzeniem dla piesków i kotków. Przekazali również dary w postaci koców, pościeli misek, smyczy i zabawek. Wszystkie dary zebrane zostały w ramach akcji Mini Samorządu Uczniowskiego i Samorządu Uczniowskiego PSP w Jastrzębiu pod hasłem „Pomóż zwierzętom przetrwać zimę”. Pracownicy schroniska podziękowali dzieciom za tak liczne dary, a następnie oprowadzili dzieci po schronisku opowiadając jego historię. Dzieci bardzo cieszyły się, że mogły pomóc. Opiekunki samorządów p. Dorota Banach i p. Katarzyna Kwintal dziękują serdecznie wszystkim dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w zbiórkę. Szczególne podziękowania kierują do Wójta gminy Jastrząb Pana Andrzeja Brachy oraz do dyrektora szkoły Pana Zbigniewa Sarnata za pomoc w organizacji wyjazdu do schroniska.