Zdrowo i kolorowo – robimy sałatkę jarzynową!

Kliknij aby przejść do galerii

Uczniowie klasy 0B z Publicznej Szkoły Podstawowej w Jastrzębiu na ostatnich zajęciach poznawali różnymi zmysłami owoce i warzywa. Dzieci dowiedziały się, że  produkty te są bardzo zdrowe, ponieważ zawierają wiele witamin i należy je spożywać każdego dnia.

Mając na uwadze własne zdrowie  przystąpili do przygotowania pysznej sałatki warzywnej. Każde dziecko, po omówieniu szczegółów pracy, dostało deskę do krojenia, nożyk i z wielkim entuzjazmem rozpoczęło się krojenie warzyw. Miska      w mgnieniu oka napełniła się pokrojonymi warzywami, po doprawieniu sałatka była gotowa.

Samodzielnie wykonana potrawa smakowała wyśmienicie, ale niestety znalazły się też niejadki, które nie spróbowały zdrowej przekąski.

Nad przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa podczas robienia sałatki czuwała wychowawczyni klasy.