Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Kliknij aby przejść do galerii

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, który przypada
5 listopada biblioteka szkolna PSP w Jastrzębiu co roku organizuje różnorodne zajęcia. W tym roku zostały przeprowadzone następujące zajęcia:

– w bibliotece zorganizowano wystawę pt. „Najpiękniejsze baśnie”

–  w klasach I- III zajęcia pt. „Witajcie w naszej bajce”.     W dniu 6.XI.2017. od samego rana uczniowie klas 0-III szykowali się     do wyśmienitej zabawy, którą poprzedził konkurs  na najładniejsze przebranie za postacie z bajek. I tak zwykłe, szare korytarze zamieniły się w czarodziejską krainę.

– a w dniu 8.XI.2017r. dla uczniów klasy pierwszej zorganizowano zajęcia we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Jastrzębiu. Panie bibliotekarki (Katarzyna Włodarczyk i Ewelina Gruszczyńska) wcielając się w rolę bajkowych postaci, zorganizowały zajęcia dla pierwszoklasistów podczas, których zapoznano uczniów z historią tego święta i rozpoczął się dzień pełen zabaw. Dzieci przebrane za bajkowe postacie rozwiązywały zagadki, układały bajkowe puzzle, rozpoznawały tytuły bajek losując przedmioty z czarodziejskiego kuferka. Dzień ten  był okazją  do rozwijania zainteresowań czytelniczych
 i przypomnienia naszych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa.