NARODOWE CZYTANIE 2014

Kliknij aby przejść do galerii

W dniu 5.09.2014r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Jastrzębiu wzięli udział w trzeciej edycji Narodowego Czytania. Tego dnia pani Maria Sasal- nauczyciel bibliotekarz  przygotowała tablicę informacyjną  dotyczącą życia i twórczości H. Sienkiewicza, a w bibliotece zorganizowała wystawę książek słynnego pisarza.

W akcji tej uczestniczyli uczniowie klas szóstych i gimnazjum. Spotkanie  rozpoczęło się od zapoznania uczniów z przesłaniem Narodowego Czytania,  a następnie uczniowie wzięli udział w niecodziennej konferencji, której gościem  specjalnym był sam Henryk Sienkiewicz. Po czym uczniowie obejrzeli fragment filmu:

– klasy szóste „Ogniem i mieczem” w reżyserii Jerzego Hoffmana.

– klasy gimnazjalne „Quo Vadis.
Zajęcia zorganizowała Maria Sasal przy współpracy z nauczycielami języka polskiego: Magdą Korzeniowską i Kinga Wesołowską.

Narodowe Czytanie to dobra okazja do zachęcania uczniów do czytania największych dzieł literatury polskiej i nie tylko.