Przerwy z książką

W Publicznej Szkole Podstawowej w Jastrzębiu w ramach projektu pt.
 „W przyjaźni z książką”, prowadzona jest akcja „Przerwy z książką, podczas której dla najmłodszych uczniów czytane są wybrane fragmenty bajek, baśni lub wierszy.

Głośne czytanie dziecku zaspokaja jego wszystkie potrzeby emocjonalne, znakomicie wspiera rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny, jest jedną z najskuteczniejszych strategii wychowawczych, a przy tym przynosi dziecku ogromną radość i pozostawia cudowne wspomnienia. I tak było w naszej szkole 16 lutego, podczas zajęć zorganizowanych przez Joannę Lech – wychowawcę klasy II A. Czytano wiersze, których bohaterami były koty. Pani Joanna Lech i jej uczennica Lena Raganiewicz w przebraniach kotów czytały uczniom klas 0-III. Dzieciaki świetnie się bawiły i śpiewały znane piosenki o kotach i z wielkim  zaciekawieniem słuchały  czytanych wierszy.

Na zakończenie zaproszono uczniów do korzystania ze zbiorów szkolnej biblioteki, gdzie została zorganizowana wystaw książek o tematyce „Nasze koty” i prac uczniów klasy II A . Zapraszamy do galerii- tam zobaczycie więcej!