Spotkanie autorskie z Arkadiuszem Niemirskim

SPOTKANIE AUTORSKIE

 W dniu 8.04.2014r.  gościł w progach Publicznego Gimnazjum w Jastrzębiu  Arkadiusz Niemirski –kontynuator przygód Pan Samochodzik . W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klas pierwszych i drugich oraz nauczyciele.
Arkadiusz Niemirski  jest autorem książek dla młodzieży i dorosłych. Zadebiutował powieścią „Pan samochodzik i skarby wikingów”. Do 2006 wzbogacił tę kultową serię o szesnaście tomów. W lipcu 2003 nakładem wrocławskiego wydawnictwa OSSOLINEUM ukazała się jego pierwsza “oryginalna” powieść detektywistyczna dla młodzieży Pojedynek detektywów, a na jesieni tego samego roku zbiór opowiadań kryminalnych Zbrodnia prawie doskonała. We wrześniu 2009 ukazała się kolejna książka dla młodzieży Tajemnica Fabritiusa, a w kwietniu 2010 Klątwa Nipkowa. Autor pracuje nad scenariuszami filmowymi i nową powieścią sensacyjną.
Podczas spotkania z uczniami zaprezentował własną twórczość w formie nowoczesnej prezentacji multimedialnej.

Młodzież zadawała wiele pytań, na które autor odpowiadał wyczerpująco.  Miłą pamiątką dla uczestników spotkania były dedykacje i autografy w książkach.

Na pamiątkę spotkania autor otrzymał od uczestników, książki dotyczące  „Powiatu szydłowieckiego”, z której był bardzo zadowolony. Natomiast Biblioteka Szkolna otrzymała od pisarza książkę pt. „Bożek templariuszy” z dedykacją.

Spotkanie z przemiłym autorem, książek dla młodzieży –  Arkadiuszem Niemirskim zorganizowała: Maria Sasal  nauczyciel bibliotekarz PSP w Jastrzębiu we współpracy z  Katarzyną Figarską – kierownikiem  GBP w Jastrzębiu.

Kliknij na obrazek, by obejrzeć galerię