Światowy Dzień Książki 2019

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to  ustanowione w 1995 roku przez UNESCO, doroczne święto mające na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej. Pomysł organizacji święta zrodził się w Katalonii. To święto autorów, ilustratorów, wydawców, książek i Czytelników. Tego dnia odbywa się mnóstwo wydarzeń związanych z czytaniem i promowaniem czytelnictwa.

Biblioteka szkolna PSP w Jastrzębiu przygotowała informacje dotyczące tegoż święta,  wystawę książek pt. „Warto przeczytać” oraz wystawę prac uczniów klasy pierwszej pt. „Moja ulubiona bajkowa postać”. Dla  uczniów  klas oddziału przedszkolnego biblioteka zorganizowała wycieczkę do GBP w Jastrzębiu, gdzie podczas zajęć uczniowie poznały historię związaną ze Światowym Dniem Książki, wysłuchały legendy „Jak św. Jerzy pokonał smoka”, dowiedziały się dlaczego ten dzień to inaczej „święto książki i róży”.             
    Światowy dzień książki to wspaniałe święto promujące książkę i czytelnictwo. Nasza biblioteka szkolna  co roku rok włącza się w jego obchody i kolejny rok przekonuje się, że naprawdę warto! Serdecznie zapraszamy do naszej Biblioteki,! Mamy dużo nowości zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.